Brosch 1800-tal

Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal
Brosch 1800-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BROSCH, silver, 1800-talets andra hälft, i form av blomma, antik- och rosenslipade diamanter, mittsten ca 0,30 ct, blomsterformad, broschnål i guld, bredd ca 2,6 cm, total vikt ca 7 g

Omarbetad, senare broschnål

398710

2016-08-11