Begravningsked Pehr Zethelius Stockholm

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BEGRAVNINGSSKED, silver, Pehr Zethelius (mästare i Stockholm 1766-1810), Stockholm 1804, Jac Ramsell Född 5/16 Sept 1720, Död d. 23 April 1804, längd ca 23,5 cm

Förgyllning med slitage

398763

2016-08-10