skål Kina
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), märke och period, dekor av växtslingor i underglasyrblått, emaljfärger samt guld, höjd ca 6,5 cm, diameter 16 cm
obetydlig nagg/glasyrmista, slitage
398768
2016-08-13