skål Kina

skål Kina
skål Kina
skål Kina
skål Kina
skål Kina
skål Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), märke och period, dekor av växtslingor i underglasyrblått, emaljfärger samt guld, höjd ca 6,5 cm, diameter 16 cm

obetydlig nagg/glasyrmista, slitage

398768

2016-08-13