Hans Petter Nelander

Hans Petter Nelander
Hans Petter Nelander
Hans Petter Nelander
Hans Petter Nelander
Hans Petter Nelander
Hans Petter Nelander
Hans Petter Nelander
Hans Petter Nelander
Hans Petter Nelander
Hans Petter Nelander

Klubbat för:

1 000 SEK

1 000 SEK

TALLRIKAR, FAT MED HÄNKLAR, 3 dlr., tenn, 1800-tal, Sverige och England, tallrikarna stämplade Hans Petter Nelander (1829-1839), Arboga, 1837, diameter ca 21,5 cm

Slitage, repor

398801

2016-08-10