Sparbössa USA i nysilver

Sparbössa USA i nysilver
Sparbössa USA i nysilver
Sparbössa USA i nysilver
Sparbössa USA i nysilver
Sparbössa USA i nysilver
Sparbössa USA i nysilver
Sparbössa USA i nysilver
Sparbössa USA i nysilver
Sparbössa USA i nysilver
Sparbössa USA i nysilver

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPARBÖSSA, USA, i form av ånglok, märkt Van Gutenbeek MFG.CO.INC, New York 1929, Design. Pat. App, nysilver, utsida med text "Travel to success by thrift, Bank for Americans", höjd ca 6, 17,5x5,5 cm

Ytskador

398981

2016-08-11