Tension pole lamp

Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp
Tension pole lamp

Klubbat för:

5 000 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

GOLVLAMPA, tension pole lamp, omkring 1900-talets mitt, USA, med tre ljuspunkter, skärmar i svartlackerad plåt, justerbar, höjd upp till ca 265 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, kragringarna på strömbrytarna saknas, ny el, konverterad till 220 volt

399102

2016-08-12