Damskrivbord

Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord
Damskrivbord

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

DAMSKRIVBORD med UPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerat med mahogny, lister och beslag av mässing, uppsats med jalusiedörr, inredning med små lådor, höjd ca 115, 93x76 cm, nyckel finns

Proveniens: Familjen Erik Gustaf Geijer

Slitage, skador, fanerbortfall, senare hörnkonsoler, inrednings dragknoppar saknas delvis

399104

2016-08-12