Brickbord sengustavianskt
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRICKBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerat med mahogny, lister och beslag av mässing, låda i sargen, bricka i svartmålad plåt med gallerkant samt dekor av guldbård, höjd ca 75, 75x54 cm, nyckel saknas
Proveniens: Familjen Erik Gustaf Geijer
Slitage, listdelar saknas, nyckel saknas, låst
399109
2016-08-12