Brickbord sengustavianskt

Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt
Brickbord sengustavianskt

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BRICKBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerat med mahogny, lister och beslag av mässing, låda i sargen, bricka i svartmålad plåt med gallerkant samt dekor av guldbård, höjd ca 75, 75x54 cm, nyckel saknas

Proveniens: Familjen Erik Gustaf Geijer

Slitage, listdelar saknas, nyckel saknas, låst

399109

2016-08-12