Emile Bernard 11 etsningar/tryck
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Emile Bernard (Frankrike, 1868-1941), 11 träsnitt med olika figurmotiv på papper/rispapper, 1900-talets början, huvudsakligen stämpelsignerade, några signerade i trycket, bildmått ca 18,5x13,5 cm, 3 blad oramade
Några blad gulnade, något blad med hanteringsveck/tejprester
399119
2016-08-20