Ljusstakar ett par gustavianska

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, gustavianska, tenn, fyrstämplade Carl Gustaf Malmborg (mästare i Stockholm 1767-1806) Stockholm 1806, räfflad kolonn på klockat postament med bårder, höjd 24 cm

Slitage, senar ljusmanschetter

399156

2016-08-12