Taklampa Orrefors
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ORREFORS, taklampa, omkring 1900-talets mitt, dubbla kupor, varav en gultonad glasmassa, höjd ca 65, diameter 37 cm
Proveniens: Hattaffären Bodecker, Fredsgatan 6, Stockholm.
Dekorknopp saknas
399217
2016-08-13