Taklampa Orrefors

Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors
Taklampa Orrefors

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ORREFORS, taklampa, omkring 1900-talets mitt, dubbla kupor, varav en gultonad glasmassa, höjd ca 65, diameter 37 cm

Proveniens: Hattaffären Bodecker, Fredsgatan 6, Stockholm.

Dekorknopp saknas

399217

2016-08-13