Plafond Mjölby intarsia
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MJÖLBY INTARSIA, plafond, mahogny, 1930-tal, sannolikt Birger Ekman, intarsiadekor i flera träslag av kvinnofigurer i form av luftväsen samt växtlighet , matterad gul glaskupa, höjd ca 18, diameter ca 80 cm
Smärre torrspricka, glaskupan med smärre repor
399296
2016-08-13