Plafond Mjölby intarsia

Plafond Mjölby intarsia
Plafond Mjölby intarsia
Plafond Mjölby intarsia
Plafond Mjölby intarsia
Plafond Mjölby intarsia
Plafond Mjölby intarsia

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MJÖLBY INTARSIA, plafond, mahogny, 1930-tal, sannolikt Birger Ekman, intarsiadekor i flera träslag av kvinnofigurer i form av luftväsen samt växtlighet , matterad gul glaskupa, höjd ca 18, diameter ca 80 cm

Smärre torrspricka, glaskupan med smärre repor

399296

2016-08-13