Yngve Ekström lamino fåtölj
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, rotting, armstöd i teak, 1940/50-tal, brännstämplad med Yngve Ekströms bomärke OYE
Bomärke OYE användes fram till tidigt 1950-tal på möbler tillverkade av Yngve Ekström själv
Skador, rottingen med smärre kantskador
399349
2016-08-14