Yngve Ekström lamino fåtölj

Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj
Yngve Ekström lamino fåtölj

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, rotting, armstöd i teak, 1940/50-tal, brännstämplad med Yngve Ekströms bomärke OYE

Bomärke OYE användes fram till tidigt 1950-tal på möbler tillverkade av Yngve Ekström själv

Skador, rottingen med smärre kantskador

399349

2016-08-14