Amanda Sidwall oljemålning porträtt

Klubbat för:

20 000 SEK

25 000 SEK

AMANDA SIDWALL (Stockholm, 1844-1892 ):
Modell, signerad A.Sidwall, olja på duk, ca 47x38 cm,

UTSTÄLLD: Nationalmuseum, Minnesutställning 1942

Obetydligt hål

399385

2016-08-14