Berit Ternell kaffeservis Kosmos Upsala Ekeby
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERIT TERNELL, "Kosmos", kaffeservis, 12 dlr., porslin, Upsala Ekeby, blåbrun glasyr, modellen tillverkad 1966-1977, bestående av: kaffekanna, grädkanna, sockerskål, burk med lock i teak samt 8 koppar med fat
Ringa slitage, en kopp med glasyrnagg
399582
2016-08-16