Berit Ternell kaffeservis Kosmos Upsala Ekeby

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERIT TERNELL, "Kosmos", kaffeservis, 12 dlr., porslin, Upsala Ekeby, blåbrun glasyr, modellen tillverkad 1966-1977, bestående av: kaffekanna, grädkanna, sockerskål, burk med lock i teak samt 8 koppar med fat

Ringa slitage, en kopp med glasyrnagg

399582

2016-08-16