Rörstrand stengods

Rörstrand stengods
Rörstrand stengods
Rörstrand stengods
Rörstrand stengods
Rörstrand stengods
Rörstrand stengods
Rörstrand stengods
Rörstrand stengods

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, SKÅLAR, 8 dlr., stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt, bestående av: 2 vaser med hänklar, Gunnar Nylund, 1 skål och 4 vaser, Carl Harry Stålhane samt 1 skål, Bertil Lundgren, maxhöjd ca 21 cm

1 vas (med spräcklig glasyr) av Stålhane med mikronagg i nynningen

399589

2016-08-16