Skrivskåp 1700-tal
2016-08-16
399652
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SKRIVSKÅP, 1700-tal, ek, 3-delat, dekor av kompassrosor samt inläggningar, 4 lådor, skrivinredning med lönnfack, överstycke med skåpsdörrar och bakomliggande hyllinredning, skedhylla, draghandtag i mässing, höjd 211, 112x44 cm
Senare beslag, slitage