Stop med lock
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOP med LOCK, 2 st., snarlika, fajans, mellaneuropa, 1700-tal, varav ett märkt 1706, lock och hänkel helt i tenn, tennmontering i botten, dekor i starkeldsfärger av tjur resp. häst, höjd 28-29 cm
Enstaka sprickor, bucklor, bristningar
399820
2016-08-18