Bestick silver modell Engelsk snäck

Klubbat för:

3 400 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

BESTICK, 16 dlr., silver, modell "Engelsk snäck", 1800-tal, varierande tillverkare, Stockholm samt Gävle, bestående av: 4 matskedar, 5 matgafflar, 6 bordsskedar, 1 soppslev, längd ca 18-36 cm, vikt ca 1000 g

Kuntoraportti

Stötskador,

399905

Päivämäärä:

2016-08-19