Wakizashi
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
WAKIZASHI, edo, mumei, nagasa 46,5 cm, habaki i förgylld koppar, tsuba i järn med mässingsinläggningar, fuchi och kashira dekorerade med drakhundar i förgylld koppar, 2 menuki, saya i trä, kodzuka dekorerad med hästar
Slitage, smärre öppningar, saya med skador
400025
2016-08-19