Wakizashi

Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi
Wakizashi

Klubbat för:

6 000 SEK

8 000 SEK

WAKIZASHI, edo, mumei, nagasa 46,5 cm, habaki i förgylld koppar, tsuba i järn med mässingsinläggningar, fuchi och kashira dekorerade med drakhundar i förgylld koppar, 2 menuki, saya i trä, kodzuka dekorerad med hästar

Slitage, smärre öppningar, saya med skador

400025

2016-08-19