Dosor bägare i silver

Dosor bägare i silver
Dosor bägare i silver
Dosor bägare i silver
Dosor bägare i silver
Dosor bägare i silver
Dosor bägare i silver
Dosor bägare i silver
Dosor bägare i silver
Dosor bägare i silver
Dosor bägare i silver

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVAMPDOSA, SNUSDOSA, BÄGARE, 3 dlr., silver, Sverige, 1800-tal, stämplade 1848, 1825, 1809, höjd ca 3-9 cm, snusdosans längd 8 cm, vikt ca 203 g

Stötskador

400096

2016-08-19