Äldre böcker, 15 volymer
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÄLDRE BÖCKER, 1700- och 1800-tal, 15 dlr., bland annat svensk och fransk historia som "Worm, Forsøg til et Lexicon over danske, norske og islandske lærde Mænd...1771-1784, del 1-3, Girs, Konung Johan den III:des chrönika 1745", med utvikbart graverat porträtt.
Mestadels i samtida helfranska band
Fläckar, skador och defekter.
400099
2016-08-20