Äldre böcker, 15 volymer

Äldre böcker, 15 volymer
Äldre böcker, 15 volymer
Äldre böcker, 15 volymer
Äldre böcker, 15 volymer
Äldre böcker, 15 volymer
Äldre böcker, 15 volymer

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ÄLDRE BÖCKER, 1700- och 1800-tal, 15 dlr., bland annat svensk och fransk historia som "Worm, Forsøg til et Lexicon over danske, norske og islandske lærde Mænd...1771-1784, del 1-3, Girs, Konung Johan den III:des chrönika 1745", med utvikbart graverat porträtt.
Mestadels i samtida helfranska band

Fläckar, skador och defekter.

400099

2016-08-20