Ult Schönwald servis 85 delar

Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar
Ult Schönwald servis 85 delar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ULT SCHÖNWALD, servis, 65 dlr., porslin, 1900-talets första hälft, vitglaserad med guldfärgad kantdekor, bestående av: 1 terrin, 1 kaffekanna, 1 tillbringare, 1 såssnipa, 10 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 förrättstallrikar, 10 assietter, 3 uppläggningsfat, 6+6 kaffekoppar med fat, 2 djupa serveringsfat, 1 skålfat

6 kaffekoppar senare kompletterade, nagg,

400275

2016-08-20