Mynttyper präglade under Gustaf V:s regeringstid
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KASSETT, med 4 mynt, varav ett mynt 23 k guld, Mynttyper präglade under Gustaf V:s regeringstid (1907-1950), Myntverket, 1977, guldmyntets vikt ca 4,7 g
Smärre slitage, kasett med repor
400339
2016-08-21