Mynttyper präglade under Gustaf V:s regeringstid

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KASSETT, med 4 mynt, varav ett mynt 23 k guld, Mynttyper präglade under Gustaf V:s regeringstid (1907-1950), Myntverket, 1977, guldmyntets vikt ca 4,7 g

Smärre slitage, kasett med repor

400339

2016-08-21