Matsalsgrupp gustaviansk stil

Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSALSGRUPP, 9 dlr., Modell Axet, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, bestående av: ovalt bord med 2 iläggsskivor, buffé, skåp med lådor och hyllor, 4 stolar, pärlgrå bemålning (skiftande ton), stoppade sitsar, två med textilklädsel, bordets höjd ca 75, diameter 104, 2 iläggskivor á 33 , skänkens höjd 95, stolarnas sitthöjd ca 48, skåpets höjd 147 cm, nycklar finns

några stolar med tunn färgbeläggning undertill, bruks och åldersrelaterat slitage

400427

2016-08-22