Matsalsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALSGRUPP, 9 dlr., Modell Axet, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, bestående av: ovalt bord med 2 iläggsskivor, buffé, skåp med lådor och hyllor, 4 stolar, pärlgrå bemålning (skiftande ton), stoppade sitsar, två med textilklädsel, bordets höjd ca 75, diameter 104, 2 iläggskivor á 33 , skänkens höjd 95, stolarnas sitthöjd ca 48, skåpets höjd 147 cm, nycklar finns
några stolar med tunn färgbeläggning undertill, bruks och åldersrelaterat slitage
400427
2016-08-22