Bestick silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSKEDAR, SÅSSLEV, STRÖSOCKERSKED, 12 dlr., silver, 1800-talets första hälft, "Gammal fransk", varierande mästare bland annat: Zethelius, Möllenborg, Lundqvist, längd 20-23 cm, vikt ca 807 g
Graverade med monogram, stötskador
400504
2016-08-22