Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

MATSKEDAR, SÅSSLEV, STRÖSOCKERSKED, 12 dlr., silver, 1800-talets första hälft, "Gammal fransk", varierande mästare bland annat: Zethelius, Möllenborg, Lundqvist, längd 20-23 cm, vikt ca 807 g

Kuntoraportti

Graverade med monogram, stötskador

400504

Päivämäärä:

2016-08-22