Bruno Liljefors spelande orrar oljemålning
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
BRUNO LILJEFORS (1860-1939): Spelande orrar, monogramsignerad BL, olja på duk upplagd på kartongpannå, ca 24,5x34 cm.
Påskrift a tergo: "Originalstudie efter naturen av Bruno Liljefors (ur Signe Liljefors samling) intygar Gustaf Jaensson
400731
2016-08-27