Bruno Liljefors spelande orrar oljemålning

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

BRUNO LILJEFORS (1860-1939): Spelande orrar, monogramsignerad BL, olja på duk upplagd på kartongpannå, ca 24,5x34 cm.
Påskrift a tergo: "Originalstudie efter naturen av Bruno Liljefors (ur Signe Liljefors samling) intygar Gustaf Jaensson

400731

2016-08-27