Carl Gustaf Hellqvist oljemålning

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

CARL GUSTAF HELLQVIST, tillskriven: Porträtt av Erik XIV, olja på duk, ca 133x93 cm
Påskrift av Tergo: "Omstående verk anser jag vara ett originalverk av C G Hellqvist från akademitidemn-Gustaf Jaensson"

Krackelyrer, färgbortfall, retuscher

400734

2016-08-27