Grythyttan A2
Vollendet
2016-08-26
400769
| Höchstes Gebot | 8 600 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
GRYTHYTTAN, 6 st., modell A2, formgivna av Artur Lindqvist till Stockholmsutställningen 1930, karmstolar, fjäderstål med trärena ribbor, 1900-talets slut, märkta med metallbricka, sitthöjd ca 40 cm
Slitage