Grythyttan A2

Grythyttan A2
Grythyttan A2
Grythyttan A2
Grythyttan A2
Grythyttan A2
Grythyttan A2
Grythyttan A2
Grythyttan A2

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GRYTHYTTAN, 6 st., modell A2, formgivna av Artur Lindqvist till Stockholmsutställningen 1930, karmstolar, fjäderstål med trärena ribbor, 1900-talets slut, märkta med metallbricka, sitthöjd ca 40 cm

Slitage

400769

2016-08-26