James Brown The Passion

James Brown The Passion
James Brown The Passion
James Brown The Passion
James Brown The Passion
James Brown The Passion
James Brown The Passion

Klubbat för:

650 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

JAMES BROWN (USA, född 1951): The Passion, bokverk med lös originalgouache på guldpapper samt 40 laserscannade akvareller, utgiven i samband med James Browns utställning på Anders Tornberg Gallery, Lund, nov/dec 1991, blyertssignerad James Brown, numrerad 68/100, utgiven av AB Propexus, Lund, linneband, skyddskassett i papp, gouachens bladmått ca 38x23 cm, förlagsny

Zustandsbeschreibung

400805

2016-08-26