Sigill 1800-talets första del

Sigill 1800-talets första del
Sigill 1800-talets första del
Sigill 1800-talets första del
Sigill 1800-talets första del
Sigill 1800-talets första del
Sigill 1800-talets första del

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

SIGILL, 18 k guld, Sverige, 1800-talets första del, empire, infattad kalcedon, överdel i form av en fleur-de-lis, otydliga års- och mästarstämplar, höjd inkl. ögla ca 4,5 cm, vikt ca 18,5 g

Smärre skador, ringfäste senare och stämplad 1901

400912

2016-08-26