Steiff figurer

Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer
Steiff figurer

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

STEIFF FIGURER, 22 st., huvudsak 1950-60-tal, bestående av bl.a. 2 elefanter "Floppy Ele", mus "Pieps", sköldpadda "Slo", 3 fiskar, 6 fåglar, 2 hundar, 2 apor, docka "Sandman" mm, längd ca 4-30 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, saknar delvis märkning

401017

2016-08-26