Tennfat Josua Berlund Lund

Tennfat Josua Berlund Lund
Tennfat Josua Berlund Lund
Tennfat Josua Berlund Lund
Tennfat Josua Berlund Lund
Tennfat Josua Berlund Lund
Tennfat Josua Berlund Lund

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

800 SEK

SKÅLFAT, tenn, Josua Berglund (mästare i Lund 1828-1838/47), diameter ca 39,5, höjd 5,5 cm

Slitage, bucklor och lagningar

401051

2016-08-26