Blad ur manuskript

Blad ur manuskript
Blad ur manuskript
Blad ur manuskript
Blad ur manuskript

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BLAD, ur manuskript, Indopersiskt, sannolikt 1800-talets slut, frånsidan med arabisk text, gouache och bläck, bladets storlek ca 26x15 cm

Fläckar, smärre skador, glaset på baksidan sprucket

401090

2016-08-27