Ljusstakar 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, empire, sannolikt parisarbeten, matterad och polerad brännförgylld brons, dekor av kymation och palmetter, lösa manschetter, höjd 27 cm
Smärre slitage, en fot med smärre bristning
401104
2016-09-02