Kandelabrar 1800-talets andra kvartal

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

23 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, Restauration, Frankrike, för vardera 3 ljus, brännförgylld och mörkpatinerad brons, tripodfotplatta med tassfötter, dekor av växtornamentik, pelaren med slingrande orm, krönta av flamma, lösa manschetter, höjd 57,5 cm

Smärre slitage

401105

2016-09-03