Giraudoux Judith med Ernst litografier

Klubbat för:

850 SEK

2 000 SEK

MAX ERNST. Giraudoux, J., Judith. Tragödie in drei Akten. Stuttgart (Manus Presse) 1972.
Folio. 12 färglitografier Max Ernst - Dorothea Tanning. Text och litografier lösa i gulbrun originalklotpärm. Ngt nött gulbrunt klotkassett.
Upplaga tryckt i av 500 nr., av konstnärenerna signerade exemplar., detta nr 92, här utan extrasvit.
Utan extrasviten.

Utan extrasviten.

401173

2016-08-27