Josef Emil Lémon oljemålning
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EMIL LEMON,(1895-1968): "Chateau de Armangon, Semur" signerad Lémon, olja på pannå, ca 37x44 cm
Historik:Josef Emil Lemon studerade på Valands i Göteborg, Académie Libre och senare på Otte Skölds konstskola i Stockholm. Han studerade även i Frankrike, Italien och Spanien.
401262
2016-08-27