Trädgårdssoffa Ormbunken
Klubbat för:
2 000 SEK
Schätzwert
1 200 SEK
Beschreibung
TRÄDGÅRDSSOFFA, "Ormbunken", 1900-talets andra hälft, Riab Ruda (Kalmar), genombruten gjuten dekor samt sits i form av träribb, längd ca 143 cm, sitthöjd 40 cm
Zustandsbeschreibung
Färgbortfall, slitage samt en ribba avbruten.
401331
2016-08-27