Skrivskåp allmoge
Klubbat för:
3 000 SEK
4 000 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets början, allmoge, bemålad i rött och grönt, blomsterdekor, understycke på klotfötter, 4 lådor samt klaff med bakomliggande skrivinredning, draghandtag i mässing, överstycke med spegeldörrar och bakomliggande hyllplan samt skedhylla, höjd ca 203, 125x52 cm, nycklar saknas
Senare bemålning, nycklar finns ej, beslag senare, ett draghandtag saknas, en låda med lagning
401355
2016-08-28