Skrivskåp allmoge

Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge
Skrivskåp allmoge

Klubbat för:

3 000 SEK

4 000 SEK

SKRIVSKÅP, 1800-talets början, allmoge, bemålad i rött och grönt, blomsterdekor, understycke på klotfötter, 4 lådor samt klaff med bakomliggande skrivinredning, draghandtag i mässing, överstycke med spegeldörrar och bakomliggande hyllplan samt skedhylla, höjd ca 203, 125x52 cm, nycklar saknas

Senare bemålning, nycklar finns ej, beslag senare, ett draghandtag saknas, en låda med lagning

401355

2016-08-28