värja för infanteriofficer

värja för infanteriofficer
värja för infanteriofficer
värja för infanteriofficer
värja för infanteriofficer
värja för infanteriofficer
värja för infanteriofficer

Klubbat för:

1 800 SEK

2 000 SEK

VÄRJA, svensk, 1830-tal för infanteriofficer, eneggad klinga, förgyllt mässingsfäste, balja med 2 mässingsbeslag, längd ca 99 cm

kavellindnings saknas, stukat fäste lagad balja

401504

2016-08-28